Bugun...


EY BELEDİYE! BU KANERİAĞZI'NI GÖRMÜYOR MUSUN?
Son günlerde gerek Akbank ile İskele Camii arasındaki yolun gerekse de Unpazarı girişinden 27 Mayıs Caddesi’ne kadarki güzergahın kaldırım ve çevre düzenlemeleriyle övünen Karadeniz Ereğli Belediyesi yetkililerine birkaç fotoğraf da biz göstermek istiyoruz.

EY BELEDİYE! BU KANERİAĞZI'NI GÖRMÜYOR MUSUN?

Uğruna neredeyse türküler bestelenecek (!) kadar övgüyle bahsedilen bu iki yoldaki düzenlemeler vatandaşın da beğenisini çekiyor. Belki herkes değil ama görünen o ki özellikle esnaflar memnun. Ancak Karadeniz Ereğli’nin en işlek noktalarından biri olan ve Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin daha birkaç hafta önce övünerek bahsettiği çevre düzenlemesine birkaç metre uzaklıkta bulunan Kaneriağzı’ndaki durumu ise kimse görmüyor.

 

Bozkuş Pasajı’nın tam karşısında kalan bu gölgede birkaç gündür sürdürülen bir inşaat çalışmasında oluşan moloz yığınlarının kaldırıma bırakılması, bu da yetmiyormuş gibi o moloz yığınlarının tam da yanına bırakılan ve aynı inşaatta kullanılacak olan demirler, kaldırımı kullanmak isteyen vatandaşları çileden çıkarıyor.

 

O yol, herkesin bildiği gibi, kentin en yoğun trafik noktalarından biri olarak kabul edilen Orhangazi’ye çıkıyor. Kaneriağzı zaten araç trafiği için dar bir yol. Bu bir yana bir de kaldırımın yaya geçişlerine kanunsuz biçimde kapatılması bazı kaza risklerini de ortaya çıkarıyor. Yaşlısından kadınına, engellisinden hamilesine her gün onlarca insan o kaldırımı kullanırken büyük çile çekiyor. Moloz ve kaya yığınlarının arasından sağlıklı bir insanın yürümesi bile mümkün değilken, engelli, yaşlı insanlar ve bebek sahibi kadınlar için yürümek daha da imkansız hale geliyor. Vatandaş kaldırımı kullanmak varken yoğun trafiğin içinde araçların arasından geçerek yürümek zorunda kalıyor.

 

Yapılan bir hizmetle övünmek elbette herkesin hakkıdır. Ancak o övünç duygularını yaşarken şehrin tam da göbeğinde yer alan böyle bir rezilliği görmezden gelmek de insafsızlıktır. Tanıdık bir eşrafın (!) inşaatı diye vatandaşın kullanımında olması gereken bir kaldırımın bu denli işgal edilmesine göz yummak ve ulu orta her yere moloz ve taş yığınlarının bırakılmasına ses çıkarmamak olsa olsa üçüncü dünya ülkelerinin kasabalarına has bir durumdur.   
Bu haber 5148 defa okunmuştur.

YORUMLAR
2 Yorum

esnaf
08-09-2015 00:30:00
Unpazarındaki ve sebze sokaktaki esnaf esnaf da biz ecnebi taciriz sanki. Biz çiçek de istemiyoruz. tozdan kurtulsak yeter.
mehmet hoca
07-09-2015 20:04:00
bu haberi kim yazdıysa onun allahına kurban olayım ben. illa biri mi ölecek tedbir alınması için???? Uyuyormusun zabıta!!!

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI