Bugun...


BÖYLE UNUTKANLIK DA OLMAZ, DİYORLAR...
Karadeniz Ereğli Belediyesi’nde “Bu kadarına da pes!”, dedirtecek türden bir olaya imza atıldığı iddia ediliyor…

BÖYLE UNUTKANLIK DA OLMAZ, DİYORLAR...

Hatırlanacağı gibi, geçtiğimiz hafta 2015 yılı Eylül ayı Olağan Meclis Toplantıları’nı Çarşamba ve Perşembe günleri yapılan iki oturumla tamamlayan Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi’nin gündeminde, bir müdürlüğün kapatılması ve iki müdürlüğün açılması konuları da vardı. Mecliste de oybirliği ile kabul edilen bu gündem maddelerinin görüşülmesi sonrasında Hal Müdürlüğü birimi kapatılırken, bu müdürlüğün yerine Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün, diğer yandan da Park ve Bahçeler Müdürlüğünün açılması kararlaştırıldı.

 

Ancak iddialara göre bu konular gündeme taşınırken çok önemli bir hata yapıldı. İki müdürlüğün açılması ve hemen faaliyete geçmesi için ilgili müdürlüklerin çalışma yönetmeliklerinin de gündeme alınması, görüşülmesi ve karara bağlanması gerekiyordu. İddialara göre Park ve Bahçeler Müdürlüğünün çalışma yönetmeliği meclis gündemine getirilmesine rağmen Hal Müdürlüğünün yerine kurulan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün çalışma yönetmeliğinin meclis gündemine getirilmesi unutuldu. Bu unutkanlık sebebiyle de Hukuk İşleri Komisyonu’nda görüşüldükten sonra meclisçe de oylanıp açılmasına karar verilen Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Belediye Meclisi’nin Ekim ayı Olağan Toplantısı’nda bu yönde bir karar alınana kadar çalışamayacak. Belediye’deki kaynaklarımızdan aldığımız bilgilere göre Emlak ve İstimlak Müdürlüğü bugün açılsa bile bir ay boyunca hiçbir çalışma yapamayacak. Kapatılan Hal Müdürlüğü personelinin bir kısmının Emlak ve İstimlak Müdürlüğünde çalışıtırılması planlandığından, o personelin de boşta kaldığı bir diğer iddia. Zira o personelin hem düne kadar çalıştıkları müdürlük kapatıldı hem de yeni müdürlük bir ay daha hizmet yapamayacak. diğer yandan haber kaynaklarımız, Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne, Gelir Müdürlüğünden de personel aktarılacağını belirtiyor.

 

Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün çalışma yönetmeliğinin hazırlanıp Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi’nin gündemine getirilmesi konusunun Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Başel’in sorumluluğunda olduğu ve onun unutkanlığı sebebiyle böyle bir hatanın yaşandığı iddia ediliyor.

 

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın, Karadeniz Ereğli Belediyesi gibi asırlık bir kurumda yaşanan böylesine önemli bir hata sonrası gerekli açıklamayı yapıp yapmayacağı merak ediliyor. 
Bu haber 5532 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Vatandaş
06-09-2015 13:06:00
Basında söz konusu olan hiçbir şeye cevap vermeyen, görmezden gelen Uysal, bunun içinde açıklama yapmaz. Merak etmeyin.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI